O mnie

Witam Was serdecznie!

Niektórzy być może mnie znają. Mam na imię Anka i od roku prowadzę bloga „Z miłości do gotowania„. Postanowiłam założyć drugiego bloga, poświęconego wyłącznie kuchni szeroko rozumianego Wschodu (Bliskiego i Dalekiego). Kuchnia orientalna stała się moją pasją, wynikającą z tęsknoty zarówno za spokojem i równowagą jak i przygodą, nowością i kolorem. Nie miałam jeszcze okazji odwiedzić Azji, ale wszelkie artykuły i filmy dotyczące kultury i stylu życia tamtejszych społeczeństw chłonę jak gąbka. Być może przez pomyłkę przyszłam na świat w Europie a nie Azji… Koniec końców, jak się śmieję mam skośne oczy :)

Ubóstwiam gotować. Uwielbiam smaki całego świata, a kuchnia polska na zawsze pozostanie dla mnie no. 1. Chciałabym jednak przybliżyć Wam tajniki kuchni orientalnej, bo uważam, iż w przeciwieństwie do niektórych obiegowych opinii, jest to kuchnia prosta, bardzo zdrowa i co najważniejsze przy naszym tempie życia, większość dań przygotowuje się w iście ekspresowym tempie. Co prawda nabycie składników może nastręczać pewne problemy, ale z własnego doświadczenia wiem, że nie są one nieosiągalne. Coraz częściej pojawiają się one w delikatesach, supermarketach, a nawet dyskontach. Do dyspozycji mamy także Internet. Poza tym, zawsze można zastosować „zamiennik” zbliżony smakiem.

Oprócz przepisów postaram się zamieszczać ciekawostki dotyczące kultury Wschodu oraz recenzje książek, po które warto sięgnąć. Dlatego z całego serca zapraszam Was na długą wyprawę na Wschód. Mam na dzieję, że Wschód wciągnie Was tak samo jak mnie.

Anka

P.S. Nie jestem ekspertem kuchni orientalnej tylko jej ogromnym smakoszem. Nie zawsze więc ortodoksyjnie trzymam się przepisów, co z resztą może być trudne, biorąc pod uwagę różnice pomiędzy kuchnią polską a orientalną :) Wiele moich przepisów powstaje na zasadzie mieszania różnych składników pochodzących z różnych kuchni. Taki fusion w moim wydaniu.

Brak komentarzy.

Brak trackbacków.